Funkcjonariusze Straży Granicznej z przejścia granicznego w Medyce zatrzymali obywatela Ukrainy poszukiwanego przez rumuński wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna jest podejrzany o udział w przemycie nielegalnych papierosów na dużą skalę.
Zdarzenie miało miejsce w sobotę (16 kwietnia), w trakcie kontroli podróżnych wjeżdżających z Ukrainy do Polski przez przejście graniczne w Medyce.

Strażnik graniczny kontrolujący 30-letniego obywatela Ukrainy ustalił, że cudzoziemiec jest w zainteresowaniu rumuńskiego wymiaru sprawiedliwości. Wydano za nim czerwoną notę Interpolu oraz Europejski Nakaz Aresztowania w celu ekstradycji. Czerwona nota to najwyższy poziom poszukiwań stosowany w przypadku osób niebezpiecznych. Mężczyzna jest podejrzany o udział w procederze przemytu wyrobów akcyzowych na dużą skalę. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Od początku 2022 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali już ponad 160 osób, których dane były zastrzeżone w krajowych i międzynarodowych bazach poszukiwawczych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.