Funkcjonariusze SG z Korczowej zatrzymali 25-letniego obywatela Tadżykistanu, który w trakcie kontroli granicznej podawał się za obywatela Litwy.
Cudzoziemiec zgłosił się do odprawy granicznej na wyjazd z Polski w poniedziałek (25 kwietnia) na przejściu granicznym w Korczowej. Mężczyzna przedstawił litewski dowód osobisty, który od razu wzbudził podejrzenia mundurowych. Ostatecznie za pomocą specjalistycznego sprzętu potwierdzono, że był on w całości podrobiony.

W oparciu o międzynarodową współpracę służb, szybko ustalono prawdziwą tożsamość cudzoziemca. Podczas składania wyjaśnień 25-letni obywatel Tadżykistanu tłumaczył, że chciał tylko odwiedzić rodzinę na Ukrainie. Fałszywkę kupił za 500 Euro w Niemczech, gdzie wcześniej pracował.

Zatrzymany mężczyzna przyznał się do próby nielegalnego przekroczenia granicy za pomocą fałszywych dokumentów i dobrowolnie poddał się karze 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 1 rok. Obecnie prowadzone są dalsze czynności administracyjne wobec cudzoziemca.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.