Funkcjonariusze Straży Granicznej udaremnili próbę wywozu do Ukrainy mercedesa z przerobionymi numerami identyfikacyjnymi. Wartość auta oszacowano na 140 tys. złotych.
Zdarzenie miało miejsce wczoraj (11 maja) na przejściu granicznym w Medyce. Do kontroli granicznej na wyjazd z Polski zgłosił się 36-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna podróżował busem marki Mercedes Sprinter. W trakcie sprawdzeń mundurowi ujawnili ingerencję w pole numerowe VIN, zawierające niepowtarzalne dane identyfikujące pojazd. Wartość auta oszacowano na 140 tys. złotych. Mundurowi zatrzymali busa oraz dowód rejestracyjny, a kierowcę przesłuchali w charakterze świadka. Dalszą podróż cudzoziemiec kontynuował pieszo. Specjaliści Straży Granicznej w ustalaniu legalności pochodzenia pojazdów, przeprowadzą szczegółową ekspertyzę w celu ustalenia prawdziwych danych identyfikacyjnych auta.

W ostatnich tygodniach tysiące używanych w UE samochodów eksportowanych jest przez Polskę do Ukrainy. W trakcie kontroli, oprócz sprawdzenia podróżnych, Straż Graniczna koncentruje się także na weryfikacji, czy auta opuszczające Polskę nie są kradzione, a przedstawiane dokumenty autentyczne. Z pomocą przychodzi nowoczesny sprzęt do ustalania legalności pochodzenia pojazdów oraz międzynarodowa współpraca służb.

Od początku 2022 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali już ponad 30 pojazdów pochodzących z przestępstwa o łącznej, szacunkowej wartości blisko 1,8 mln złotych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.