Funkcjonariusze Straży Granicznej z przejścia w Korczowej zatrzymali mężczyznę zaangażowanego w przestępczość narkotykową. Był poszukiwany przez służby kilkudziesięciu krajów świata.
Zdarzenie miało miejsce wczoraj (15 maja), w trakcie kontroli podróżnych wjeżdżających do Polski przez przejście graniczne w Korczowej.

Podczas sprawdzeń w międzynarodowych bazach poszukiwawczych funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że 30-letni obywatel Łotwy jest w zainteresowaniu rodzimego wymiaru sprawiedliwości. Niespełna rok wcześniej tamtejsze władze wydały za nim Europejski Nakaz Aresztowania oraz czerwoną notę Interpolu. Mężczyzna jest podejrzany o udział w procederach narkotykowych, w tym skupowanie oraz handel substancjami niedozwolonymi. Został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury.

Dodatkowo w trakcie kontroli, pies służbowy SG ujawnił w bagażu podróżnego woreczek z suszem marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzut przemytu narkotyków, do czego się przyznał i dobrowolnie poddał karze 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok.

Ostateczną decyzję w związku z nakazem aresztowania podejmie sąd.

Od początku 2022 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali już ponad 180 osób, zastrzeżonych w krajowych oraz międzynarodowych bazach poszukiwaczach.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.