Jak odeprzeć atak agresora oraz jak nie stać się ofiarom przemocy, rozmawiali tarnobrzescy policjanci ze studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Mundurowi informowali uczestników, jak ustrzec się przed sytuacjami, gdzie mogą stać się ofiarami przestępstw takich jak oszustwa czy kradzieże. Uczyli seniorów jak bronić się, wykorzystując metody samoobrony.
W czwartek, tarnobrzescy policjanci uczestniczyli w spotkaniu ze studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Głównym celem przedsięwzięcia było uwrażliwienie osób starszych na sytuacje, w których mogą stać się ofiarami przestępstwa. Policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej poruszyli tematykę oszust metodą na "wnuczka, policjanta" czy na "urzędnika państwowego".

Podczas spotkania, uczestnicy zwiększyli swoją świadomość na temat zagrożeń występujących w ich kręgu i dowiedzieli się jak postępować w takich sytuacjach.

Kolejnym ważnym tematem było przedstawienie jak działają kieszonkowcy oraz co należy zrobić, aby nie dać się okraść. W trakcie spotkania uczestnicy dowiedzieli się, że mogą mieć również wpływ na bezpieczeństwo w swojej najbliższej okolicy, gdy skorzystają z aplikacji jaką jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki niej, w łatwy i prosty sposób można interaktywnie powiadomić policjantów o miejscu, gdzie dochodzi do łamania prawa. Po zaznaczeniu takiego punktu, mundurowi przystępują do działań, które mają na celu wyeliminować dane zagrożenie.

W dalszej części spotkania policjanci pokazywali seniorom, jak skutecznie unikać zagrożeń, nie stać się ofiarą przemocy, a zrazem jak się bronić, wykorzystując metody samoobrony. Starszy aspirant Stanisław Ciba i aspirat sztabowy Rafał Szymański, który wystąpił w roli pozoranta, pokazali techniki samoobrony przed napastnikiem. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestników.

Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku podkreślili również, że bardzo doceniają fakt, że policjanci poświęcają im czas i dbają o ich bezpieczeństwo.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.