Bieszczadzki Odział Straży Granicznej świętował 31. rocznicę powstania. Obchody jubileuszowe rozpoczęły się Mszą Świętą w Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kalwarii Pacławskiej. Następnie, na dziedzińcu Zamku w Krasiczynie odbył się uroczysty apel.
Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej świętował 31. rocznicę powstania. Funkcjonariuszom oraz pracownikom oddziału wręczono awanse oraz wyróżnienia, natomiast Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "VITA" przy BiOSG otrzymał sztandar. W uroczystości wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Kalwaria Pacławska

Obchody jubileuszowe rozpoczęły się Mszą Świętą w Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kalwarii Pacławskiej. Następnie, na dziedzińcu Zamku w Krasiczynie, odbył się uroczysty apel połączony z nadaniem sztandaru Klubowi HDK PCK "Vita" przy BiOSG.

Uroczystość była okazją do podziękowania wszystkim, którzy na przełomie lat tworzyli i rozwijali bieszczadzki oddział oraz do przekazania słów uznania kierownictwu, funkcjonariuszom oraz osobom cywilnym, których codzienna praca i zaangażowanie sprawiają, że granice i terytorium naszego kraju są bezpieczne.

- Od ponad 30 lat formacja strzeże bezpieczeństwa naszych granic, wykazując się ogromnym profesjonalizmem i zaangażowaniem. Serdecznie dziękuję funkcjonariuszom i pracownikom Straży Granicznej za codzienną służbę, za poświęcenie i sprawne mierzenie się z nowymi wyzwaniami, które pojawiły wraz z rozgrywającą się tuż za naszą wschodnią granicą wojną, w kontekście kryzysu migracyjnego i pomocy uchodźcom - powiedziała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

jubileusz BOSG

Wojewoda zwróciła się również do członków działającego przy BiOSG Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK "Vita".
- Dziękuję Państwu za propagowanie idei krwiodawstwa, za każdy litr oddanej krwi ratującej życie potrzebującym. Niech Sztandar, który otrzymujecie będzie dla Was podziękowaniem za dotychczasową działalność i stanie się motywacją do kolejnych działań - dodała Ewa Leniart.

obchody Krasiczyn

W obchodach uczestniczyli: wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch, prezydent Przemyśla Wojciech Bakun, starosta przemyski Jan Pączek, starosta jarosławski Stanisław Kłopot, starosta sanocki Stanisław Chęć, przedstawiciele służb granicznych Ukrainy, szefowie służb mundurowych i instytucji z Podkarpacia, przedstawiciele związków zawodowych, emeryci SG, duchowni oraz funkcjonariusze i pracownicy Bieszczadzkiego OSG.

Uroczystość uświetnił występ Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.