W Czarnej odbył się wojewódzki finał turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Uczniowie szkół podstawowych rywalizowali w ubiegły piątek w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Rozgrywki odbyły się w Szkole Podstawowej w Czarnej. Zwyciężyła drużyna gospodarzy, która będzie reprezentowała nasze województwo w finale krajowym. W klasyfikacji indywidualnej, na wszystkich trzech pierwszych miejscach, obu grup wiekowych, znaleźli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Czarnej.

Czarna konkurs

Uczestnicy wojewódzkiego finału rywalizowali w czterech konkurencjach - rozwiązywali testy, jeździli rowerem po miasteczku ruchu drogowego oraz po torze sprawnościowym oraz udzielali pomocy przedmedycznej. Komisja sędziowska w składzie: podinsp. Waldemar Mytkoś - naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP Dębica oraz st.asp. Marcin Skoczylas z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie, pod przewodnictwem sędziego głównego - kom. Pawła Grzesia z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie, oceniała konkurencje, a uczniowie zdobywali kolejne punkty w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej.

Wyniki finału - klasyfikacja indywidualna:
Grupa starsza

1. Olga Jensz - Szkoła Podstawowa w Czarnej
2. Adam Piekarz - Szkoła Podstawowa w Czarnej
3. Mateusz Kubicki - Szkoła Podstawowa w Czarnej

konkurs o ruchu drogowym

Klasyfikacja drużynowa:
1. Szkoła Podstawowa w Czarnej
2. Szkoła Podstawowa w Ustianowej Górnej
3. Szkoła Podstawowa w Wielkich Oczach

Wyniki finału - klasyfikacja indywidualna:
Grupa młodsza

1. Anna Kizior - Szkoła Podstawowa w Czarnej
2. Miłosz Stachowicz - Szkoła Podstawowa w Czarnej
3. Maciej Kubicki - Szkoła Podstawowa w Czarnej

Klasyfikacja drużynowa:
1. Szkoła Podstawowa w Czarnej
2. Szkoła Podstawowa w Nozdrzcu
3. Szkoła Podstawowa w Wielkich Oczach

Czarna finał konkursu

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbywa się od ponad 40 lat. Jednym ze współorganizatorów finału wojewódzkiego jest Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. Ideą turnieju jest popularyzowanie wiedzy z zakresu ruchu drogowego wśród młodych ludzi, a przez to działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Zwycięzcom nagrody wręczyli: Wicewójt Gminy Czarna Daniel Niedziocha, Przewodnicząca Rady Gminy Czarna Aneta Feret, Prezes Zarządu Automobilklubu Stomil w Dębicy Bartłomiej Dziurzyński, z ramienia Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Robert Marszałek.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.