39-letni kierowca fiata ducato stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną przepisami prędkość jazdy w obszarze zabudowanym o 60 km/h.
W sobotę (21 maja) około godz.13, kolbuszowscy policjanci z referatu ruchu drogowego pracowali z wykorzystaniem laserowego miernika prędkości w Przedborzu. Policjanci sprawdzili prędkość fiata ducato. Miernik wskazał, że pojazd porusza się z prędkością 110 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość jazdy wynosi 50 km/h.

Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. 39-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego za przekroczenie prędkości o 60 km/h został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł i 10 pkt karnymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

To już dziewiąty kierowca w tym roku, któremu policjanci zatrzymali prawo jazdy na terenie naszego powiatu za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.