Policjanci zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchu w Jarosławiu.
Skorupa granatnika przeciwpancernego została znaleziona podczas prac remontowych w jednej z piwnic Szpitala Psychiatrycznego ZOZ. Funkcjonariusze przeprowadzili rozpoznanie minersko-pirotechniczne, zabezpieczyli niewybuch i powiadomili saperów.

7 czerwca po godz. 7, oficer dyżurny jarosławskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednej z piwnic Szpitala Psychiatrycznego ZOZ Jarosław, podczas prac remontowych, został znaleziony prawdopodobnie niewybuch. Na miejsce został skierowany policyjny pirotechnik, który potwierdził, że jest to skorodowana skorupa granatnika przeciwpancernego z okresu II wojny światowej "Panzerfaust Klein" kal. 10 mm i długości 30 cm. Niewybuch ten znajdował się w skuwanej posadzce w pomieszczeniu piwnicznym remontowanego budynku.

Miejsce ujawnienia niewybuchu zostało zabezpieczone przed dostępem osób postronnych. Na terenie budynku zostały wstrzymane prace remontowe i usługi medyczne na wyższych piętrach.

Wezwani na miejsce saperzy z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie, sprawdzili teren i usunęli niewybuch.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.