Kolejnym sukcesem zakończył się udział przewodników psów z rzeszowskiej komendy w VIII Zawodach Przewodników Psów Służbowych Żandarmerii Wojskowej. Do reprezentowania naszej formacji Komenda Główna Policji wytypowała przewodników psów z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie - mł. asp. Bartłomieja Ciupaka z owczarkiem niemieckim Krakiem i sierż. szt. Łukasza Koguca z owczarkiem belgijskim Mimem.
Organizatorem turnieju, który odbyły się w dniach od 17 do 20 maja br., była Żandarmeria Wojskowa. Na jej zaproszenie do reprezentowania naszej formacji Komenda Główna Policji wyznaczyła przewodników psów służbowych z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Byli to mł. asp. Bartłomiej Ciupak z owczarkiem niemieckim Krakiem wyszkolonym do wykrywania zapachów narkotyków i sierż. szt. Łukasz Koguc z owczarkiem belgijskim Mimem, który jest wyszkolony do wykrywania zapachów materiałów wybuchowych.

W zawodach uczestniczyły reprezentacje Żandarmerii Wojskowej, Izby Celno-Skarbowej, Służby Więziennej, Żandarmerii Wojskowej z Czech i Wojska Polskiego. Łącznie rywalizowało 28 zespołów. Zawody rozgrywane były w kategoriach: posłuszeństwo psa, tj: wykonywanie komend w marszu i na odległość, w konkurencji pracy węchowej psa, czyli wykrywania zapachów, w zależności od specjalizacji psa, narkotyków lub materiałów wybuchowych, w pomieszczeniu zamkniętym, w terenie otwartym oraz przeszukania bagażu i pojazdów.

Mł. asp. Bartłomiej Ciupak z psem Krak zajęli III miejsce w kategorii open. Byli jednym z trzech zespołów, które w konkurencji posłuszeństwo zdobyły maksymalną ilość 400 punktów. Łącznie nasi mundurowi zdobyli 1535 pkt. na 1600 możliwych.

Udanego udziału w zawodach pogratulował rzeszowskim funkcjonariuszom Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Roman Kuster, przesyłając list gratulacyjny, który trafił na ręce przełożonego podkarpackich policjantów.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.