Policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mieszkańców Rzeszowa, podejrzanych o kradzież rozbójniczą. Obaj zaczepili starszego mężczyznę, a jeden z nich wyciągnął mu z kieszeni koszuli 300 złotych. Gdy pokrzywdzony upomniał się o nie, przewrócili go i uderzyli w twarz. Prokurator przedstawił im zarzut kradzieży rozbójniczej.
Do zdarzenia doszło w czwartek 9 czerwca, przed godziną 20, na jednym z rzeszowskich osiedli. Do 71-letniego mieszkańca Rzeszowa, siedzącego przed swoim garażem, podeszło dwóch młodych mężczyzn. Zaproponowali mu zakup radia, a kiedy 71-latek odmówił, odeszli. Po chwili obaj wrócili na miejsce i wtedy jeden z nich, wyjął mężczyźnie z kieszeni 300 złotych. Kiedy upomniał się o swoje pieniądze, drugi z nich popchnął pokrzywdzonego i wówczas ten upadł na ziemię. Następnie jeden z napastników uderzył go w twarz.

Na szczęście mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń. Sprawcy uciekli z miejsca, a 71-latek o całym zdarzeniu powiadomił policjantów. Funkcjonariusze upewnili się, że pokrzywdzonemu nic nie grozi i rozpoczęli poszukiwanie podejrzanych.

Na podstawie opisu sprawców i zebranych informacji, policjanci wytypowali podejrzewanych mężczyzn. To dwaj mieszkańcy Rzeszowa w wieku 27 i 28 lat. Chwile później zatrzymali 27-latka w jego mieszkaniu. Drugiego z mężczyzn zatrzymali u jego znajomych. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Dalej sprawą zajęli się funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Zebrany w sprawie materiał dowodowy przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. W piątek zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury. Prokurator przesłuchał ich i przedstawił im zarzut kradzieży rozbójniczej. Podejrzani przyznali się do winy i dobrowolnie poddanie się karze, którą wysokość prokurator określił na 1,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.