Już w piątek (24 czerwca) ostatni dzień szkoły, rozpoczynają się wakacje - czas wypoczynku i podróży. Z myślą o bezpieczeństwie wszystkich udających się na letni wypoczynek podkarpaccy policjanci, briefingiem z dziennikarzami, zapowiedzieli rozpoczęcie akcji "Bezpieczne wakacje 2022".
O zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji - na drogach, nad wodą, podczas wypoczynku oraz charakterystyce policyjnych działań podczas akcji "Bezpieczne wakacje 2022", zgromadzonym na briefingu dziennikarzom, mówili podinsp. Alina Pieniążek z Wydziału Prewencji, kom. Renata Bednarska z Wydziału Ruchu Drogowego oraz kom. Ewelina Wrona z Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Działania profilaktyczno-edukacyjne
Policjanci będą odwiedzać miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. W trakcie spotkań z młodymi ludźmi będą rozmawiać z nimi o tym co zrobić, by wakacje upłynęły radośnie i bezpiecznie. Zwrócą uwagę zarówno na kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale także zagrożenia, jakie mogą napotkać podczas letniego wypoczynku w mieście, na wsi, nad wodą czy w górach. Będziemy, już po raz kolejny, włączać się w akcję "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Z pewnością wiele uwagi funkcjonariusze poświęcą na zagrożenia płynące z internetu, będą uczulać młodych ludzi, jak nie stać się ofiarą ani sprawcą cyberprzemocy. W wakacje, podkarpaccy policjanci będą sprawdzać miejsca sprzedaży i podawania napojów alkoholowych.

Bezpieczeństwo na drogach
Przez najbliższe dwa miesiące wiele osób będzie podróżować podkarpackimi drogami w Bieszczady czy Beskid Niski. Dla policjantów ruchu drogowego jest to okres wzmożonej pracy.

W trakcie wakacyjnych kontroli policjanci będą zwracać szczególną uwagę na:
trzeźwość kierujących;
stan techniczny pojazdów;
braki w wyposażeniu;
dobór miejsc postoju w czasie podróży;
dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze;
właściwy załadunek sprzętu wypoczynkowego oraz bagaży;
stan oznakowania pionowego i poziomego na jezdniach a także na inne nieprawidłowości związane z oznakowaniem dróg.

Więcej policjantów w Bieszczadach i nad Jeziorem Tarnobrzeskim
Podkarpaccy policjanci zadbają także o bezpieczeństwo wypoczywających w naszym regionie. We wszystkie atrakcyjne turystycznie miejscowości regionu Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie wysyła dodatkowych policjantów. Więcej patroli pojawi się m.in.: nad Zalewem Solińskim, nad Jeziorem Tarnobrzeskim, na turystycznych szlakach Bieszczadów, przy kąpieliskach i rzekach, a więc wszędzie tam, gdzie lubimy odpoczywać.

W okresie wakacyjnym do 31 sierpnia działać będą sezonowy Posterunek Policji w Polańczyku i nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Policjanci, jak co roku będą czuwać nad bezpieczeństwem turystów zarówno tych, którzy wypoczywają na lądzie, jak i tych wypoczywających nad wodą.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.