Niebawem rozpoczynają się wakacje. Aby ten czas był bezpieczny policjanci prowadzą działania edukacyjne, podczas których informują dzieci i młodzież o zagrożeniach oraz sposobach radzenia sobie z nimi. Funkcjonariusze uczą uczniów właściwych zachowań i przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa związanych z letnim wypoczynkiem.
Wakacje to dla dzieci i młodzieży okres wypoczynku i zabawy. Aby ten czas był bezpieczny policjanci prowadzą działania edukacyjne, w trakcie których przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Przekazują niezbędną wiedzę o zagrożeniach z jakimi najmłodsi mogą się spotkać oraz tłumaczą jak zachować się w przypadku, gdy dojdzie do niebezpiecznych sytuacji. Funkcjonariusze drogówki uczestniczą w egzaminach na kartę rowerową i przypominają o zachowaniu ostrożności na drodze.

W tym tygodniu policjanci odwiedzili między innymi dzieci z Przedszkola nr 4 w Sanoku. Najmłodsi przygotowali dla mundurowych ciekawe przedstawienie na temat bezpiecznych zachowań. Funkcjonariusze przeprowadzili także spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej w Niebieszczanach i nr 1 Sanoku.

W trakcie pogadanek funkcjonariusze rozmawiali z uczniami na temat bezpieczeństwa na drodze, w sklepie, na podwórku oraz podczas zabawy. Policjanci przestrzegali najmłodszych przed kontaktem z nieznajomymi osobami. Mówili także jak powiadomić służby o wypadku. Szczególną uwagę poświęcono bezpieczeństwu podczas letniego wypoczynku.

Wczoraj policjanci sanockiej drogówki uczestniczyli w egzaminach na kartę rowerową, które zostały zorganizowane dla uczniów Szkoły Podstawowej w Falejówce i Niebieszczanach. Przy okazji spotkania funkcjonariusze rozmawiali o bezpieczeństwie na drodze. Policjanci przyszłym rowerzystą przypomnieli, że droga jest dla wszystkich, a przestrzeganie przepisów dotyczy każdego uczestnika ruchu drogowego. Uświadomili również, iż łamanie zasad i przepisów ruchu drogowego może nieść za sobą poważne konsekwencje. Ponadto mundurowi apelowali o korzystanie podczas jazdy z kasków, które w niebezpiecznych sytuacjach mogą uratować nawet życie. Każdy uczeń otrzymał również opaskę odblaskową. Wierzymy, że zdobyta wiedza i umiejętności będą wykorzystywane przez uczniów podczas bezpiecznych wycieczek rowerowych. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy zdobycia pierwszego dokumentu uprawniającego do poruszania się po drogach.

Policjanci przeprowadzili także pogadankę na temat "Bezpiecznych wakacji w gospodarstwie rolnym". Prelekcja dla dzieci i młodzieży odbyła się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach podczas zorganizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Sanoku podsumowania Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.