Blisko 5 promili alkoholu w organizmie, miał mężczyzna, który ukradł hulajnogę elektryczną i jeździł nią po osiedlu. Pijany złodziej nie cieszył się długo swoim łupem. Hałaśliwego kierowcę jednośladu usłyszeli mieszkańcy i wezwali na miejsce policjantów, którzy zatrzymali 34-latka. Sprawca już usłyszał zarzut kradzieży. Za popełnione przestępstwo będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.
W ubiegłą niedzielę, (19 czerwca) o godz. 3, policjanci zostali powiadomieni przez mieszkańców, że obudził ich głośny huk i krzyki mężczyzny. Z przekazanych relacji wynikało, że pijany mężczyzna spadł z hulajnogi elektrycznej i leży na chodniku przy ul. Zwierzynieckiej w Tarnobrzegu.

Po otrzymaniu zgłoszenia, mundurowi niezwłocznie udali się na miejsce. Na jednym z osiedlowych chodników, zauważyli mężczyznę z hulajnogą. Kierowca jednośladu, nie mógł ustać na nogach i czuć było od niego alkohol. Mężczyzna był ranny, a leżąca obok hulajnoga elektryczna, była uszkodzona.

Stróże prawa ustalili tożsamość mężczyzny. Był nim 34-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Notowany w przeszłości za popełniane przestępstwa.

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny 4,46 promila alkoholu w jego organizmie. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało 34-latka do szpitala.

Następnego dnia do jednostki policji przyszedł, mężczyzna, który zgłosił kradzież hulajnogi elektrycznej o wartości 2 300 zł. Pokrzywdzony, twierdził, że jednoślad skradziono mu na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego. Funkcjonariusze szybko powiązali, kto może być sprawcą kradzieży jednośladu.

34-letni mężczyzna został przesłuchany, policjanci przedstawili mu zarzut kradzieży mienia, do którego się przyznał. Skradziona hulajnoga została zwrócona właścicielowi.

Podejrzanemu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.