Tarnobrzescy policjanci w ramach działań profilaktycznych „Otwarci i Odpowiedzialni”, zorganizowali punkt informacyjny dla uchodźców przybyłych z Ukrainy. Policjanci głównie rozmawiali o zagrożeniach związanych z handlem ludźmi, mową nienawiści, oszustwami i innymi przestępstwami. Mundurowi informowali osoby o przysługujących im prawach, możliwościach uzyskania wsparcia oraz obowiązujących w Polsce przepisach prawnych.
W niedzielę (19 czerwca), przy placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu, policjanci zorganizowali punkt informacyjno - edukacyjny dla uchodźców z Ukrainy. W działania pod nazwą "Otwarci i Odpowiedzialni" włączają się mundurowi od początku wybuchu wojny w Ukrainie.

Ich celem jest przekazywanie informacji uchodźcom z Ukrainy o najważniejszych przepisach obowiązujących w Polsce, w jakich instytucjach szukać pomocy w przypadku zagrożenia, oraz o zasadach bezpieczeństwa podczas podróży. Policjanci informowali o numerze alarmowym 112.

Na koniec uczestnicy spotkania otrzymali materiały profilaktyczne w języku ukraińskim, ulotki w jęzku polsko - ukraińskim.

Informujemy:

Jeżeli szukasz osoby zaginionej, która przekroczyła granicę Policji, skontaktuj się z Centrum Poszukiwań osób Zaginionych Komendy Głównej Policji tel. 48 47 72 12 307
Przypadki podejrzenia handlu ludźmi możesz zgłosić pod nr tel. 48 47 72 56 502. 9

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.