Przeworscy kryminalni, na jednej z posesji w gminie Kańczuga ujawnili nielegalny alkohol i aparaturę do jego produkcji. Domowa bimbrownia ukryta była w pomieszczeniach gospodarczych 26-latka. Łącznie zabezpieczono 495 litrów gotowego alkoholu.
22 czerwca przed godz. 9 przeworscy kryminalni weszli na jedną z posesji w gminie Kańczuga. Mundurowi podejrzewali, że 26-letni mieszkaniec Dynowa może trudnić się nielegalną produkcją alkoholu etylowego. Kiedy mundurowi wkroczyli z kontrolą na teren podejrzanej posesji, zaskoczyli obecnych na miejscu dwóch mężczyzn.

W budynku gospodarczym funkcjonariusze znaleźli 2250 litrów zacieru w trakcie fermentacji, około 495 litrów alkoholu, urządzenia i substancje służące do jego produkcji, plastikowe i szklane butelki oraz etykiety na alkohol. 26 i 27-latek zostali zatrzymani i doprowadzeni do przeworskiej jednostki.

Ponadto podczas przeszukania 26-latka, policjanci ujawnili przy nim plastikowe pudełko z zawartością suszu roślinnego. Wstępnie przeprowadzone badanie na testerze narkotykowym wykazało, że jest to marihuana.

Teraz mężczyźni usłyszą zarzut nielegalnego wytwarzania alkoholu. Za to przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.