Bezpieczeństwo podczas wakacji było tematem audycji radiowej, w której uczestniczył krośnieński policjant. Funkcjonariusz promował odpowiedzialne zachowania podczas letniego wypoczynku oraz zwracał uwagę na zagrożenia związane z cyberprzestępczością.
"Bezpieczne wakacje" to akcja, której celem jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa podczas spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych. O działaniach podejmowanych przez krośnieńskich policjantów w czasie rozpoczynających się wakacji mówił w radiowym studio podkom. Paweł Buczyński.

Funkcjonariusz omówił zagrożenia, jakie mogą się pojawić podczas wypoczynku w górach, nad wodą oraz w miejscu zamieszkania. Przypomniał przepisy regulujące zachowania pieszych oraz zmotoryzowanych uczestników ruchu, apelując o odpowiedzialność w czasie wakacyjnych podróży. Mówił również o zagrożeniach związanych z cyberprzestępczością.

Ponadto, radiosłuchacze dowiedzieli się o działaniach krośnieńskich policjantów w zakresie podejmowanych inicjatyw profilaktycznych na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców regionu, m.in. akcji informacyjno - edukacyjnej "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", "Bezpieczne wakacje" oraz autorskiego projektu "Zostań superbohaterem sieci".