Policjanci z przeworskiej komendy spotkali z dziećmi z Miejsko-Gminnego Przedszkola w Kańczudze. Prowadzący spotkanie opowiadali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz o zagrożeniach, jakie mogą ich spotkać podczas zbliżających się wakacji.
W piątek, policjanci przeworskiej komendy odwiedzili przedszkolaków z Miejsko-Gminnego Przedszkola w Kańczudze. Mundurowi przeprowadzili pouczającą pogadankę na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą, zabaw na podwórku oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Najmłodsi uczyli się, czego nie wolno robić na drodze, jak prawidłowo należy przechodzić przez przejście dla pieszych i którą stroną drogi iść, gdy nie ma chodnika. Bardzo istotną kwestią było także uświadomienie dzieciom, jak ważną rolę odgrywają odblaski, dzięki którym kierowca już z daleka może zauważyć pieszego.

Podczas pogadanki zwrócono również uwagę na dziecięcą ufność w stosunku do osób obcych. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach dzieląc się swoimi spostrzeżeniami.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki miały okazję usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu. Dzieci otrzymały również książeczki i elementy odblaskowe.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.