W Nadleśnictwie Dynów w minionym tygodniu przeprowadzono społeczną akcję zbierania śmieci pod hasłem #SprzątaMy. Wzięło w niej udział w sumie 36 osób, w tym 21 dzieci z przedszkola oraz klas pierwszych i drugich
W przedsięwzięcie zaangażowali się: Wójt Gminy Dynów, OSP w Dąbrówce Starzeńskiej, Szkoła Podstawowa w Brzezówce im. 21 Brygady Strzelców Podhalańskich oraz leśnicy z Nadleśnictwa Dynów, jako koordynatorzy.

- W trakcie akcji w leśnictwie Dąbrówka zebrano dwa duże worki śmieci, ale nie sama ich ilość była najistotniejsza - zauważa nadleśniczy Krzysztof Strzyż. - Dla nas bardzo ważny był jej wymiar edukacyjny, bowiem po samym sprzątaniu w Zielonej Klasie w Dąbrówce Starzeńskiej odbyło się spotkanie z leśnikiem. Dla wielu dzieci był to pierwszy kontakt z lasem i przedstawicielem naszego zawodu.

Uczestnicy mieli okazję nauczyć się rozpoznawania różnych gatunków drzew leśnych, korzystać z zainstalowanych na terenie obiektu tablic edukacyjnych i dowiedzieć się wielu ciekawostek o mieszkańcach lasu. Jedną z zabaw, cieszącą się największym zainteresowaniem, było wspólne wyklejanie obrazków z naturalnych materiałów znalezionych w lesie.
Edward Marszałek

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.