W ramach prowadzonych działań profilaktycznych „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, policjanci odwiedzili wczoraj przedszkole „Truskawkowe Ranczo” w Krównikach. Podczas spotkania, mundurowi przestrzegali dzieci żeby unikały wszelkich ryzykownych zachowań i aby trwające wakacje upłynęły spokojnie i bezpiecznie.
Policjanci z przemyskiej komendy odwiedzili wczoraj maluchy z przedszkola "Truskawkowe ranczo" w Krównikach. Podczas spotkania z mundurowymi przedszkolaki dowiedziały się m.in. o policyjnej służbie i wyposażeniu radiowozów. Stróże prawa w trakcie spotkania omawiali również zasady bezpiecznych zachowań w czasie letniego wypoczynku.

Podczas prelekcji informowano najmłodszych jak zachowywać się w trakcie zabaw w domu, na podwórku, jak również w przypadku kontaktu z agresywnym psem. Policjanci poświęcili również uwagę tematowi zagrożeń związanych z wypoczynkiem nad wodą w ramach kampanii społecznej "Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą".

Rozmowa z przedszkolakami była również dobrą okazją do przypomnienia im o tym, że należy nosić odblaski, jak bezpiecznie przejść przez jezdnię. Mali uczestnicy aktywnie brali udział w zajęciach, zadając wiele pytań.

Na koniec spotkania policjanci rozdali dzieciom upominki, które z pewnością przydadzą się podczas letniego wypoczynku.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.