Policjanci i Strażnicy Miejscy z Jasła, rozpoczęli realizację zadań wynikających z ogólnopolskiej akcji "Bezpieczne Wakacje”. W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, odwiedzili uczestników półkolonii w Zespole Szkół nr 5 w Jaśle oraz Szkole Podstawowej nr 4 w Jaśle, aby omówić podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku.
Rozpoczęły się już wakacje. Dla dzieci i młodzieży szkolnej to tradycyjnie czas beztroskiego wypoczynku. Dla policjantów i strażników miejskich to z kolei okres wzmożonych działań, których głównym celem jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa wszystkim wypoczywającym na terenie naszego powiatu. Oprócz działań profilaktycznych, w trakcie wakacji funkcjonariusze będą także kontrolować osiedla, parki, ogród Jordanowski, place zabaw, boiska sportowe oraz inne miejsca, gdzie będzie gromadzić się młodzież.

W ostatnich dniach policjanci i strażnicy miejscy odwiedzili dzieci z półkolonii w Zespole Szkół nr 5 w Jaśle oraz Szkole Podstawowej Nr 4 w Jaśle. W trakcie spotkań mundurowi rozmawiali z dziećmi na temat bezpiecznych zachowań podczas wakacji. Przypomnieli o zagrożeniach które mogą wystąpić podczas wycieczek i wędrówek w górach czy w lesie. Szczególną uwagę poświecono tematyce bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.