Bardzo wysokie temperatury, które panują w ostatnich dniach w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Apelujemy, by nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt. Podczas upałów we wnętrzu pojazdu, temperatura jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz. Nie doprowadzajmy do takich sytuacji.
Wraz ze wzrostem temperatur znacząco wzrasta ryzyko odwodnienia oraz przegrzania organizmu. Upał może doprowadzić nawet do udaru słonecznego lub cieplnego. Wysokie temperatury są szczególnie niebezpieczne dla małych dzieci i osób w podeszłym wieku. Wysoka temperatura osłabia także naszą koncentrację. Zachowajmy więc szczególną rozwagę podczas jazdy samochodem.

Policja apeluje szczególnie do osób dorosłych. Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy długo nie potrwa, nie zostawiajmy swoich dzieci samych w pojeździe. Taka troska powinna dotyczyć także zwierząt.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.