Straż Graniczna zatrzymała ostatniego z trójki cudzoziemców zaangażowanych w organizowanie nielegalnego przekraczania granicy. Egipcjanin poszukiwany przez śledczych z Bieszczadzkiego Oddziału SG został zatrzymany na warszawskim lotnisku.
Śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Przemyślu w sprawie szajki zajmującej się organizowaniem nielegalnego przekraczania granicy wszczęto w lutym 2021 roku. Mundurowi z Bieszczadzkiego Oddziału SG wpadli na trop dwóch Turków oraz Egipcjanina, którzy w styczniu 2020 roku przemycili przez tzw. zieloną granicę z Ukrainy trzech obywateli Turcji. Imigrantów ujawniono na podkarpackim odcinku granicy.

Pierwsze zatrzymania miały miejsce w połowie lipca 2021 r. w woj. lubelskim oraz wielkopolskim. 36 oraz 40-letni obywatele Turcji usłyszeli zarzuty i zostali przesłuchani w związku z udziałem w przemytniczym procederze. Jeden z podejrzanych przyznał się do zarzucanego czynu. Skierowano wobec niego wniosek do sądu o wydanie wyroku skazującego. Drugi z podejrzanych nie przyznał się do zarzucanego czynu i został wobec niego skierowany do sądu akt oskarżenia.

Ostatniego członka szajki zatrzymali na wniosek śledczych z Przemyśla mundurowi z portu lotniczego Warszawa-Okęcie. 36-letni obywatel Egiptu został zatrzymany po przylocie do Polski z Hurghady w Egipcie.

Zatrzymanie Egipcjanina było efektem żmudnej pracy śledczych. Jest kolejnym przykładem pociągnięcia do odpowiedzialności pomimo upływu czasu i pobytu poszukiwanego poza Unia Europejską.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.