Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi kierowcy motocykla, który wczoraj w Kamieniu nie zatrzymał się do kontroli. 48-letni motocyklista zignorował polecenie do zatrzymania się, przyspieszył i próbował uciec przed funkcjonariuszami. Policjanci podjęli pościg i zatrzymali kierującego. Okazało się, że był pijany.
Wczoraj (3 Lipca) w Kamieniu około po godz. 19, policjanci drogówki podjęli próbę zatrzymania motocyklisty w celu kontroli trzeźwości kierującego. Kierowca jednośladu na widok podawanych sygnałów do zatrzymania, przyspieszył i próbował uciec. Policjanci rozpoczęli za nim pościg.

Mimo podania sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania, motocyklista kontynuował jazdę. Po kilkuset metrach motocyklista skręcił w boczną drogę, a następnie w pola. Policjanci kontynuowali pościg pieszo i zatrzymali motocyklistę. Okazał się nim 48-letni mieszkaniec powiatu niżańskiego. Policjanci sprawdzili trzeźwość mężczyzny. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 1,6 promila

Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a mężczyznę izolowali w izbie wytrzeźwień. 48-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.