Policjanci interweniowali w związku z rozprzestrzeniającym się pożarem traw, do którego doszło w pobliżu budynku gospodarczego w miejscowości Cisna. Funkcjonariusze szybko i sprawnie ugasili pożar. Mężczyzna, który zostawił palenisko bez nadzoru, został ukarany mandatem
W czwartek przed godz.12, policjanci z Posterunku Policji w Baligrodzie mł.asp. Marcin Pelc i st.sierż. Paweł Wątroba, podczas pełnienia służby w Cisnej, zauważyli, że z terenu jednej z posesji wydobywa się gęsty dym. Kiedy podjechali bliżej, okazało się, że na miejscu nie było żadnej osoby, która pilnowałaby rozprzestrzeniającego się pożaru traw. W związku z tym, że płomienie zaczęły sięgać budynku gospodarczego, funkcjonariusze błyskawicznie przystąpili do działania. Używając przedmiotów, które znaleźli na posesji ugasili pożar.

Następnie sprawdzili czy w budynku nie znajdowały się żadne osoby. Na szczęście nikt nie ucierpiał w wyniku pożaru. Na miejsce wezwano strażaków, którzy dogasili palenisko.

Wyjaśniając okoliczności tego zdarzenia, policjanci ustalili, że pożar wywołał mężczyzna, który opiekował się posesją pod nieobecność właścicieli. Miał on spalać śmieci, a następnie pozostawić palenisko bez nadzoru i odjechać.

60-letni mieszkaniec powiatu leskiego został ukarany mandatem karnymi za sprowadzenie zagrożenia pożarowego oraz za termiczne przekształcanie odpadów.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.