Leżajscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego hyundaiem, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 29 km/h. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. W organizmie miał prawie 3 promile alkoholu. 49-latek stracił prawo jazdy. Za swoje zachowanie odpowie także przed sądem.
Wczoraj (4 Lipca), przed godz. 8 w Rudzie Łańcuckiej, policjanci leżajskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Hyundai. W obszarze zabudowanym, przy ograniczeniu do 50 km/h, jechał z prędkością 79 km/h.

W trakcie kontroli okazało się, że 49-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego jest nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie prawie 3 promile alkoholu.

Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, a pojazd został zabezpieczony. 49-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz grzywna. Mieszkaniec powiatu leżajskiego nie uniknie także odpowiedzialności za popełnione wykroczenie przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.