Policjanci z Rzeszowa zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o posiadanie narkotyków. Przy 23-latku oraz w jego mieszkaniu policjanci znaleźli i zabezpieczyli niemal 430 gramów marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzuty, będzie odpowiadał za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Funkcjonariusze wydziału kryminalnego uzyskali informacje o mężczyźnie mogącym posiadać znaczną ilość narkotyków. Wynikało z nich, że niedozwolone substancje może przechowywać w mieszkaniu. Aby uniemożliwić ich ukrycie lub zniszczenie, we wtorek policjanci pojechali pod ustalony adres.

Na miejscu, w jednym z samochodów zauważyli mężczyznę. Wyglądem odpowiadał rysopisowi podejrzewanego. Policjanci wylegitymowali go, to 23-letni mieszkaniec Rzeszowa.

Młody człowiek zaprzeczył, aby posiadał substancje zabronione. Jednak podczas przeszukania, policjanci znaleźli przy nim susz roślinny. Więcej narkotyków zabezpieczyli w jego mieszkaniu. Był to również susz roślinny. Policjanci zabezpieczyli również znalezione w mieszkaniu pieniądze w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych.

W związku z tym mężczyzna został zatrzymany. W komendzie policjanci wstępnie zbadali i zważyli zabezpieczony susz. Badanie potwierdziło, że jest to marihuana w ilości ponad 426 gramów.

Wyjaśnieniem sprawy i gromadzeniem materiału dowodowego zajęli się funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Zebrane materiały przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów i w czwartek doprowadzili tam podejrzanego.

Prokurator wszczął w sprawie śledztwo. Przesłuchał mężczyznę i przedstawił mu zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec podejrzanego prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.