To uchybienia stwierdzone przez funkcjonariuszy SG z Hermanowic podczas kontroli drogowej jednej z osobówek w Przemyślu.
Zdarzenie miało miejsce 5 lipca. Strażnicy graniczni z placówki w Hermanowicach wytypowali do kontroli drogowej fiata na polskich numerach rejestracyjnych. Kierowcą auta był 38-letni obywatel Polski. Jak się okazało, przebieg pojazdu był o ponad 140 tys. kilometrów mniejszy niż podczas ostatnich badań technicznych. Strażnicy granicy ustalili, że pojazd nie posiada ważnej polisy ubezpieczeniowej. Co więcej, dowód rejestracyjny został zatrzymany kilka lat wcześniej w związku ze złym stanem technicznym.

Na miejsce wezwano policjantów z Przemyśla, którzy prowadzą dalsze czynności w związku z cofniętym licznikiem. Strażnicy graniczni poinformowali Fundusz Gwarancyjny o braku ważnej polisy. Kierowcę ukarano również mandatem karnym w kwocie 1500 złotych w związku z prowadzeniem pojazdu, pomimo braku dopuszczenia go do ruchu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.