Okres wakacji to okazja do tego, aby wyruszyć w bliższą czy dalszą podróż. Już obserwujemy zwiększony ruch turystyczny. Na drogach pojawiło się też sporo jednośladów. Aby zapobiegać wypadkom z ich udziałem, często tragicznych w skutkach, dziś uwaga policjantów ruchu drogowego koncentrować się będzie zwłaszcza na motocyklistach i motorowerzystach. Od rana, podkarpaccy policjanci prowadzą działania "Motocykl".
Sezon motocyklowy w pełni. Większa liczba motocyklistów i motorowerzystów skutkuje wzrostem zdarzeń drogowych z ich udziałem. Niektóre mają bardzo poważne konsekwencje, najczęściej właśnie dla osób podróżujących jednośladami. Nieprzypadkowo określamy ich mianem niechronionych uczestników ruchu drogowego, bowiem nie chroni ich ani karoseria pojazdu, pasy bezpieczeństwa czy poduszki powietrzne. Jedyną ochroną jest kask i odpowiednia odzież.

Aby ograniczyć liczbę wypadków, podkarpaccy policjanci, dziś od rana, prowadzą działania prewencyjne i kontrolne pod nazwą "Motocykl". Uwaga funkcjonariuszy będzie skierowana na kierujących motocyklami i motorowerami. Policjanci będą zwracać uwagę na niebezpieczne zachowania kierowców, zbyt szybką jazdę, niewłaściwe manewry wyprzedzania czy omijania. Funkcjonariusze będą stanowczo reagować na przestępstwa i wykroczenia drogowe. Podczas kontroli, mundurowi sprawdzą trzeźwość kierujących, ich uprawnienia do kierowania oraz wyposażenie i stan techniczny pojazdów.

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Dla każdego jest miejsce na drodze!

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.