Na terenie Sanoka odbyły się ćwiczenia służb medycznych i jednostek współpracujących z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego. Inicjatorami przedsięwzięcia byli Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej oraz Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe pod patronatem Starostwa Powiatowego w Sanoku. W działaniach wzięli udział także podkarpaccy policjanci.
W dniach 6 i 7 lipca br. na terenie Sanoka odbyły się ćwiczenia "ALERT MCI - Sanok 2022. Współdziałanie służb, podmiotów i instytucji w zdarzeniu masowym". Inicjatorami przedsięwzięcia byli Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Sanoku oraz Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe pod patronatem Starostwa Powiatowego w Sanoku. Współorganizatorami byli Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku, Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie - Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Dyspozytornia Medyczna w Rzeszowie,Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, Centralne Biuro Śledcze Policji w Rzeszowie, Komendy Powiatowe Policji w Sanoku i Lesku, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku, Ochotnicza Straż Pożarna w Niebieszczanach i Olchowcach, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Państwowa Straż Rybacka.

Pierwszego dnia ćwiczeń, w Centrum Sportowo-Dydaktycznym Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku, przeprowadzone zostało seminarium dotyczące m.in. zadań i kompetencji poszczególnych podmiotów współdziałających przy zdarzeniu masowym, jak również praktycznych aspektów kooperacji służb.

W drugim dniu szkolenia uczestnicy wzięli udział w ćwiczeniach na terenie Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowego "Sosenki" i SP ZOZ w Sanoku. Scenariusz obejmował m.in. wypadek o charakterze masowym, poszukiwania osób oraz zwalczanie przestępczości narkotykowej.

Głównym celem szkolenia było praktyczne zastosowanie i doskonalenie procedur postępowania w przypadku nagłego zdarzenia, w którym jest duża liczba poszkodowanych. Umożliwienia udzielenia im pełnej pomocy przez służby ratunkowe na miejscu zdarzenia. Zacieśnienia współpracy oraz koordynację działań służb medycznych i jednostek współpracujących z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.