Najbliższe 3 miesiące w areszcie spędzi 21-letni sprawca rozboju i kilku zuchwałych kradzieży. Młody mężczyzna wybierał na swoje ofiary starsze osoby, obserwował je, po czym atakował.
Policjanci pracowali nad ustaleniem i zatrzymaniem sprawcy zuchwałych kradzieży, do których w ostatnich tygodniach dochodziło na terenie Mielca. Do mieleckiej jednostki policji wpłynęły zawiadomienia o trzech kradzieżach, których sprawcą, według pokrzywdzonych, był młody mężczyzna. Jak ustalili funkcjonariusze, do kradzieży doszło 23 czerwca - na ulicy Tetmajera, 1 lipca - na ulicy Żeromskiego oraz 2 lipca - na ulicy Kraszewskiego.

W ubiegły wtorek doszło do kolejnego przestępstwa z udziałem opisywanego sprawcy. Według ustaleń policjantów mężczyzna podbiegł do starszej kobiety na ulicy Bogusławskiego w Mielcu, groził pokrzywdzonej pozbawieniem życia, dusił zaciśniętym na szyi łańcuszkiem, po czym zerwał go i uciekł. Już po kilku godzinach policjanci zatrzymali podejrzewanego o dokonanie tych przestępstw.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić zatrzymanemu zarzut rozboju. Na podstawie zgromadzonych materiałów zwrócono się do prokuratora o wystąpienie z wnioskiem do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec podejrzanego. Po rozpoznaniu wniosku sąd zastosował wobec mężczyzny środek izolacyjny w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

W sprawie trwają dalsze czynności. Za przestępstwo rozboju mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.