Sezon wakacyjny w pełni. Jednym z najbardziej popularnych sposobów spędzania wolnego czasu na wakacjach jest wypoczynek nad wodą. Właśnie bezpieczeństwu osób wypoczywających w wodzie lub nad wodą poświęcona jest ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna ”Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. W ramach tej akcji kolbuszowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami straży pożarnej, straży rybackiej i leśnej zorganizowali działania nad zalewem Maziarnia.
W działaniach uczestniczyli dzielnicowi z posterunki policji w Raniżowie, a także funkcjonariusze z Posterunku Straży Rybackiej w Tarnobrzegu, przedstawiciel społecznej straży rybackiej okręgu PZW Tarnobrzeg, strażnicy leśni z Posterunku Straży Leśnej Nadleśnictwa Kolbuszowa oraz druhowie z OSP Raniżów.

Działania prowadzone były zarówno na terenie zbiornika, jak również wzdłuż linii brzegowej. Do pomocy funkcjonariusze mieli dwie łodzie, quady, a także pojazdy terenowe.

Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo osób przebywających nad wodą, w tym stosowanie się do zakazu kąpieli poza miejscem wyznaczonym. Patrolowano teren leśny m.in. ścieżką Maziarnia, a także rejon leśnictwa Lipnica i Podwolskiego. Sprawdzano głównie czy przestrzegany jest zakaz wjazdu do lasu. Funkcjonariusze straży rybackiej zwracali natomiast szczególną uwagę na legalność połowu ryb przez wędkarzy, sprawdzając m.in. posiadane przez nich zezwolenia.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.