Sezon wakacyjny w pełni. Jednym z najbardziej popularnych sposobów spędzania wolnego czasu na wakacjach jest wypoczynek nad wodą. Właśnie bezpieczeństwu osób wypoczywających w wodzie lub nad wodą poświęcona jest ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna ”Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. W ramach tej akcji kolbuszowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami straży pożarnej, straży rybackiej i leśnej zorganizowali działania nad zalewem Maziarnia.
W działaniach uczestniczyli dzielnicowi z posterunki policji w Raniżowie, a także funkcjonariusze z Posterunku Straży Rybackiej w Tarnobrzegu, przedstawiciel społecznej straży rybackiej okręgu PZW Tarnobrzeg, strażnicy leśni z Posterunku Straży Leśnej Nadleśnictwa Kolbuszowa oraz druhowie z OSP Raniżów.

Działania prowadzone były zarówno na terenie zbiornika, jak również wzdłuż linii brzegowej. Do pomocy funkcjonariusze mieli dwie łodzie, quady, a także pojazdy terenowe.

Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo osób przebywających nad wodą, w tym stosowanie się do zakazu kąpieli poza miejscem wyznaczonym. Patrolowano teren leśny m.in. ścieżką Maziarnia, a także rejon leśnictwa Lipnica i Podwolskiego. Sprawdzano głównie czy przestrzegany jest zakaz wjazdu do lasu. Funkcjonariusze straży rybackiej zwracali natomiast szczególną uwagę na legalność połowu ryb przez wędkarzy, sprawdzając m.in. posiadane przez nich zezwolenia.

Czytaj również