Podkarpaccy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich, amerykańskimi żołnierzami oraz funkcjonariuszami Straży Leśnej, ćwiczyli współdziałanie służb w trudno dostępnym terenie. Doskonalono głównie umiejętności wspinaczkowe i techniki linowe. Szkolenie odbyło się w Lesku, Odrzykoniu i Czarnorzekach.
Na początku sierpnia odbyło się kilkudniowe szkolenie z zakresu pokonywania rejonów skalnych w działaniach taktycznych. Szkolenie zorganizowane zostało przez żołnierzy z 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich. W szkoleniu wzięli udział funkcjonariusze Plutonu Wsparcia Taktycznego Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie.

Oprócz funkcjonariuszy Policji, w szkoleniu uczestniczyli także amerykańscy żołnierze 101 Dywizji Powietrznodesantowej i funkcjonariusze Straży Leśnej w Nadleśnictwie Kołaczyce. Szkolenie miało miejsce w rejonach skalnych oraz terenach leśnych w miejscowości Lesko, Odrzykoń i Czarnorzeki.

Główne cele szkolenia obejmowały zadania z zakresu wspinaczki i techniki linowej oraz taktyki piechoty zmechanizowanej. Policjanci i żołnierze doskonalili umiejętności polegające głownie na podchodzeniu na przyrządach zaciskowych i zjazdy na linach.

Podczas zajęć wykorzystywano umiejętności posługiwania się mapą i urządzeniami GPS, niezbędnymi do określenia właściwej trasy przemarszu. Ważnym elementem szkolenia była współpraca służb w działaniach taktycznych realizowanych w zespołach, co pozwoliło na wymianę doświadczeń i umiejętności.

Szkolenie odbyło się pod okiem doświadczonych instruktorów wysokościowych 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.