Przemyscy policjanci, już po kilku godzinach od przestępstwa, ustalili dwóch mężczyzn, którzy w nocy 6 na 7 sierpnia br. włamali się do trzech samochodów i skradli z jednego z nich telefon komórkowy oraz karty bankomatowe. 19 i 18-latek usłyszeli zarzuty. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
W niedzielę, dyżurny przemyskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że ktoś włamał się do trzech pojazdów, znajdujących się na terenie parkingu przy byłym "Tesco" w Przemyślu. Na miejsce zdarzenia skierowana została grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistycznym oraz funkcjonariusze z pionu kryminalnego. Zgłaszający wyjaśnił, że gdy szedł rano do pracy, zauważył na parkingu pojazdy, w których były powybijane szyby, dlatego powiadomił o tym Policję.

W wyniku podjętych czynności, już po kilku godzinach od przestępstwa, funkcjonariusze ustalili podejrzanych i zatrzymali ich. Włamywaczami okazali się 19-letni mieszkaniec powiatu opolskiego oraz 18-letni mieszkaniec Przemyśla. Policjanci ujawnili przy 19-latku telefon komórkowy oraz trzy karty bankomatowe, mienie to pochodziło z tego przestępstwa.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznali. Zgodnie z kodeksem karnym za ten czyn grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.