Przemyscy policjanci, już po kilku godzinach od przestępstwa, ustalili dwóch mężczyzn, którzy w nocy 6 na 7 sierpnia br. włamali się do trzech samochodów i skradli z jednego z nich telefon komórkowy oraz karty bankomatowe. 19 i 18-latek usłyszeli zarzuty. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
W niedzielę, dyżurny przemyskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że ktoś włamał się do trzech pojazdów, znajdujących się na terenie parkingu przy byłym "Tesco" w Przemyślu. Na miejsce zdarzenia skierowana została grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistycznym oraz funkcjonariusze z pionu kryminalnego. Zgłaszający wyjaśnił, że gdy szedł rano do pracy, zauważył na parkingu pojazdy, w których były powybijane szyby, dlatego powiadomił o tym Policję.

W wyniku podjętych czynności, już po kilku godzinach od przestępstwa, funkcjonariusze ustalili podejrzanych i zatrzymali ich. Włamywaczami okazali się 19-letni mieszkaniec powiatu opolskiego oraz 18-letni mieszkaniec Przemyśla. Policjanci ujawnili przy 19-latku telefon komórkowy oraz trzy karty bankomatowe, mienie to pochodziło z tego przestępstwa.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznali. Zgodnie z kodeksem karnym za ten czyn grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter