11 sierpnia placówkę Straży Granicznej w Medyce odwiedziła dwuosobowa delegacja Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci UNICEF.
Celem wizyty było zapoznanie się z procedurami i algorytmem postępowania w trakcie przekraczania granicy z terytorium Ukrainy przez małoletnich bez opiekunów prawnych.

Szczególną uwagę zwrócono na znaczenie, jakie ma współpraca Straży Granicznej z sądem rodzinnym w zakresie ustanowienia opiekuna tymczasowego dla małoletnich bez opieki, co w dalszej kolejności pozwala na szybkie uregulowanie ich sytuacji prawnej na terytorium Polski.

W rozmowie z Komendantem Placówki Straży Granicznej w Medyce przedstawiciele UNICEF poruszyli również kwestię postępowania z małoletnimi, w przypadku gdyby ich dane widniały w systemach poszukiwawczych.

Wizytujący placówkę SG wyrazili słowa uznania, za pracę i zaangażowanie funkcjonariuszy Straży Granicznej w pomoc małoletnim, szczególnie w okresie od wybuchu konfliktu zbrojnego na Ukrainie oraz podziękowali za stworzenie warunków pozwalających zmniejszyć traumę małoletnich związaną z opuszczeniem swojego domu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.