W komendzie Bieszczadzkiego Oddziału SG odbył się II etap postępowania kwalifikacyjnego do służby. Kandydaci przeszli test z wiedzy ogólnej, języka obcego, sprawności fizycznej oraz rozmowę kwalifikacyjną.
30 oraz 31 sierpnia w komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej po raz czwarty w historii oddziału przeprowadzono II etap postępowania kwalifikacyjnego. Wcześniej tego typu egzaminy prowadzone były wyłącznie w ośrodkach szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie, Koszalinie i w Lubaniu.

Do drugiego etapu rekrutacji przystąpiło 45 kandydatów. II etap procedury naboru obejmuje test z wiedzy ogólnej, języka obcego oraz sprawności fizycznej. Na zakończenie odbyła się rozmowa kwalifikacyjna. Innymi elementami postępowania są także: test psychologiczny, badanie na poligrafie ("wykrywaczu kłamstw") oraz komisja lekarska. Osoby, które uzyskają wymaganą liczbę punktów oraz poświadczenie bezpieczeństwa potwierdzające gwarancję dochowania tajemnicy służbowej zasilą szeregi Bieszczadzkiego Oddziału SG i podejmą służbę w placówkach SG na Podkarpaciu.

Nad przebiegiem drugiego etapu postępowania kwalifikacyjnego czuwała specjalnie w tym celu powołana komisja egzaminacyjna, w której składzie znaleźli się funkcjonariusze oddziału i przedstawiciele Biura Spraw Wewnętrznych SG.

Dodatkowo w ostatnich dniach grupa kandydatów do służby w Bieszczadzkim Oddziale SG uczestniczyło w II etapie postępowania przeprowadzonym w ośrodku szkolenia SG w Lubaniu. Egzaminy w ośrodku szkolenia odbywają się w przypadku zdawania przez kandydata testu z języka innego niż angielski.

Możliwość organizowania drugiego etapu postępowania w siedzibach oddziałów SG wprowadziło Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 2020 roku. Celem nowych regulacji było usprawnienie procedury rekrutacji.

Nabór do BiOSG prowadzony jest w sposób ciągły. Łącznie w 2022 roku zaplanowano wcielenie 70 nowych funkcjonariuszy. Najbliższe przyjęcia odbędą się w październiku br. Wszystkie niezbędne informacje oraz wzory dokumentów dostępne są na stronie internetowej BiOSG w zakładce Nabór.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.