Policjanci z komisariatu w Głogowie Małopolskim ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież elektronarzędzi. Skradzione narzędzia znanych marek należały do firmy budowlanej. Funkcjonariusze odzyskali również warte 15 tys. złotych narzędzia. Za kradzież grozi podejrzanym kara do 5 lat pozbawienia wolności
Do zdarzenia doszło 15 sierpnia w Głogowie Małopolskim. Jak wynikało z relacji zawiadamiającego, właścicielem skradzionego mienia była firma budowlana, która na terenie Głogowa Małopolskiego wynajmowała dom dla pracowników. Tam w garażu przechowywane były narzędzia, które skradziono. Do kradzieży doszło, gdy zgłaszający wraz z dwoma przygodnie spotkanymi mężczyźni, pił w domu alkohol. Ci wykorzystali okazję i ukradli elektronarzędzia budowlane. Ich wartość oszacowano na 15 tys. złotych.

Zawiadomieni o zdarzeniu funkcjonariusze rozpoczęli ustalanie sprawców. Na podstawie zebranych informacji wytypowali pierwszego podejrzanego. Okazał się nim 44-letni mieszkaniec Głogowa Małopolskiego. W ubiegłym tygodniu policjanci zatrzymali go w jego domu. Mężczyzna próbował ukrywać się, ale w trakcje przeszukania, funkcjonariusze znaleźli go w jednym z pomieszczeń. W domu nie znaleziono jednak skradzionych narzędzi. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Już podczas rozpytania, 44-latek przyznał się do kradzieży, której dopuścił się wspólnie z mężczyzną posługującym się pseudonimem. Policjanci ustalili, że jest to 38-letni mieszkaniec Rzeszowa. Zatrzymali go w ubiegłą niedzielę na rynku w Głogowie Małopolskim. 38-latek wskazał miejsce ukrycia narzędzi. Mężczyzna również trafił do policyjnego aresztu.

Na podstawie zebranych materiałów policjanci przedstawili zatrzymanym zarzut kradzieży. Podczas przesłuchania podejrzani przyznali się do winy.