Policjanci z komisariatu w Głogowie Małopolskim ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież elektronarzędzi. Skradzione narzędzia znanych marek należały do firmy budowlanej. Funkcjonariusze odzyskali również warte 15 tys. złotych narzędzia. Za kradzież grozi podejrzanym kara do 5 lat pozbawienia wolności
Do zdarzenia doszło 15 sierpnia w Głogowie Małopolskim. Jak wynikało z relacji zawiadamiającego, właścicielem skradzionego mienia była firma budowlana, która na terenie Głogowa Małopolskiego wynajmowała dom dla pracowników. Tam w garażu przechowywane były narzędzia, które skradziono. Do kradzieży doszło, gdy zgłaszający wraz z dwoma przygodnie spotkanymi mężczyźni, pił w domu alkohol. Ci wykorzystali okazję i ukradli elektronarzędzia budowlane. Ich wartość oszacowano na 15 tys. złotych.

Zawiadomieni o zdarzeniu funkcjonariusze rozpoczęli ustalanie sprawców. Na podstawie zebranych informacji wytypowali pierwszego podejrzanego. Okazał się nim 44-letni mieszkaniec Głogowa Małopolskiego. W ubiegłym tygodniu policjanci zatrzymali go w jego domu. Mężczyzna próbował ukrywać się, ale w trakcje przeszukania, funkcjonariusze znaleźli go w jednym z pomieszczeń. W domu nie znaleziono jednak skradzionych narzędzi. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Już podczas rozpytania, 44-latek przyznał się do kradzieży, której dopuścił się wspólnie z mężczyzną posługującym się pseudonimem. Policjanci ustalili, że jest to 38-letni mieszkaniec Rzeszowa. Zatrzymali go w ubiegłą niedzielę na rynku w Głogowie Małopolskim. 38-latek wskazał miejsce ukrycia narzędzi. Mężczyzna również trafił do policyjnego aresztu.

Na podstawie zebranych materiałów policjanci przedstawili zatrzymanym zarzut kradzieży. Podczas przesłuchania podejrzani przyznali się do winy.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.