Nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego. Przekonał się o tym 19-letni kierowca mercedesa, którego policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli na drodze w Skopaniu. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał z prędkością 106 km/h. Mieszkaniec Baranowa Sandomierskiego stracił prawo jazdy i otrzymał wysoki mandat.
W dalszym ciągu nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Wczoraj przed godz. 11, policjanci ruchu drogowego kontrolowali prędkość na drodze w Skopaniu. Podczas pomiaru prędkości, wykonanego za pomocą laserowego miernika, okazało się, że pojazd marki Mercedes porusza się w terenie zabudowanym z prędkością 106 km/h.

Pojazdem kierował 19-letni mieszkaniec Baranowa Sandomierskiego, który stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące i otrzymał wysoki mandat karny.

Z analiz nieustannie wynika, że nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn zdarzeń na drogach. Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także jechali wolniej w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Pamiętajmy, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale również za innych uczestników ruchu drogowego!

Czytaj również