Liczne skrytki posłużyły kierowcom busa i autokaru do ukrycia papierosów bez polskich znaków akcyzy. W wykryciu papierosowej kontrabandy pomogła Cedra i skaner.
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Budomierza skierowali do szczegółowej kontroli autokar jadący z Ukrainy do Pragi.

- Pojazd został prześwietlony urządzeniem RTG, z pomocą którego funkcjonariusze wykryli przerobiony zbiornik paliwa. Znajdowało się w nim 500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Do ich przemytu przyznał się kierowca, który został ukarany mandatem karnym w wysokości 9 tys. złotych - informuje aspirant Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Do szczegółowej kontroli skierowany został także kierowca busa, który przekraczał granicę w Medyce. W kontroli pojazdu funkcjonariuszom KAS pomagał owczarek belgijski Cedra.
Czujny nos psa naprowadził funkcjonariuszy na liczne skrytki m.in. w podszybiu, nadkolu czy podłużnicy, w których znajdowało się prawie 400 paczek nielegalnych papierosów. W tym przypadku funkcjonariusze zabezpieczyli nie tylko nielegalny towar, ale także przystosowany do przemytu samochód.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.