Liczne skrytki posłużyły kierowcom busa i autokaru do ukrycia papierosów bez polskich znaków akcyzy. W wykryciu papierosowej kontrabandy pomogła Cedra i skaner.
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Budomierza skierowali do szczegółowej kontroli autokar jadący z Ukrainy do Pragi.

- Pojazd został prześwietlony urządzeniem RTG, z pomocą którego funkcjonariusze wykryli przerobiony zbiornik paliwa. Znajdowało się w nim 500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Do ich przemytu przyznał się kierowca, który został ukarany mandatem karnym w wysokości 9 tys. złotych - informuje aspirant Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Do szczegółowej kontroli skierowany został także kierowca busa, który przekraczał granicę w Medyce. W kontroli pojazdu funkcjonariuszom KAS pomagał owczarek belgijski Cedra.
Czujny nos psa naprowadził funkcjonariuszy na liczne skrytki m.in. w podszybiu, nadkolu czy podłużnicy, w których znajdowało się prawie 400 paczek nielegalnych papierosów. W tym przypadku funkcjonariusze zabezpieczyli nie tylko nielegalny towar, ale także przystosowany do przemytu samochód.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter