Ponad 2 tys. złotych stracił mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, który zamówił ekogroszek poprzez stronę internetową.
Oszuści wykorzystują każdą sytuację, aby osiągnąć swój cel. Niepewna sytuacja na rynku opałowym jest również okazją wykorzystywaną przez przestępców. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę podczas internetowych transakcji związanych z zakupem opału.

W miniony piątek, do Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej zgłosił się mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, który złożył zawiadomienie o oszustwie.

- Z relacji mężczyzny wynikało, że kilka dni wcześniej zamówił na stronie internetowej ekogroszek. Po otrzymaniu potwierdzenia zamówienia dokonał wymaganej płatności za towar. Zamówiony opał miał przyjść kurierem. Po kilku dniach, kiedy pokrzywdzony nie otrzymał zamówionego towaru, jak również nie mógł nawiązać żadnego kontaktu ze sprzedającym, poszukał informacji na jego temat w internecie. Jak się okazało, znalazł wiele komentarzy świadczących o tym, że ma do czynienia z oszustem - poinformowała KPP w Kolbuszowej.

W wyniku transakcji mężczyzna stracił ponad 2 tys. złotych. W sprawie prowadzone jest postępowanie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.