Funkcjonariusze Straży Granicznej z Korczowej zatrzymali cudzoziemkę, która zmieniła nazwisko, aby przekraczać granicę pomimo zakazu wjazdu do UE.
18 września podczas odprawy podróżnych wyjeżdżających z Polski przez przejście graniczne w Korczowej funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że 34-letnia obywatelka Ukrainy jest w zainteresowaniu śledczych z Bieszczadzkiego Oddziału SG.

- Jak się okazało, w związku z wcześniejszymi problemami z prawem kobieta była niepożądana w krajach UE. Aby uniknąć związanych z tym konsekwencji, postanowiła zmienić swoje dane osobowe. Kilkukrotnie udało jej się przekroczyć bezprawnie granicę, co stanowi przestępstwo. Mundurowi przedstawili jej zarzuty karne, do których się przyznała - poinformował ppor. SG Piotr Zakielarz, rzecznik prasowy Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG

Sprawa zostanie skierowana do sądu, który podejmie decyzję o dalszym losie cudzoziemki. Po zakończeniu czynności kobieta została skierowana na Ukrainę.

Piotr Zakielarz przypomina, że w 2022 roku funkcjonariusze Straży Granicznej z Podkarpacia ujawnili już osiemnaścioro cudzoziemców, którzy w celu uniknięcia konsekwencji prawnych związanych z przekraczaniem granicy, zmienili swoje dane osobowe.