Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 37-letni mężczyzna, który znieważał i groził pozbawieniem życia pracownikom kilku instytucji, bezpodstawnie wzywał służby ratunkowe i próbował wpływać na decyzje administracyjne.
Dębiccy policjanci zakończyli postępowanie dotyczące znieważania i grożenia pozbawienia życia operatorom Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Rzeszowie, funkcjonariuszom publicznym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy oraz pracownikom placówki handlowej. Sprawca groził i znieważał pracowników poszczególnych instytucji, po tym jak jego oczekiwania nie były spełniane.

- Policjanci, którzy wykonywali czynności w tych sprawach, ustalili, że 37-letni mężczyzna bezpodstawnie wzywał służby ratunkowe oraz próbował wpływać na decyzje administracyjne funkcjonariuszy publicznych - poinformowała KPP w Dębicy.

Mężczyzna został zatrzymany 30 września. Jeszcze tego samego dnia, przedstawiono mu zarzuty. 37-latek nie przyznał się do winy i nie składał wyjaśnień. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Zgodnie z kodeksem karnym, mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.