Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Rzeszowie zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w XVI edycji konkursu plastycznego "Namaluj historię dziadków". Celem konkursu jest rozbudzanie zainteresowania historią najnowszą przez bezpośredni kontakt z jej świadkami.
Prace powinny dotyczyć historii Polski w latach 1939-1989 i powstać w wyniku inspiracji opowiadaniem osoby żyjącej w przedstawianym okresie. Mogą prezentować zdarzenia, w które bezpośrednio zaangażowana była ta osoba, lub inne wydarzenia z okresu życia opowiadających, które uznali oni za szczególnie ważne dla dziejów Polski i regionu, choć sami bezpośrednio w nich nie uczestniczyli.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu i zapraszamy do uczestnictwa.

Terminy:
  • do 21 października 2022 r. - ocena prac przez Szkolne Komisje Konkursowe i przesłanie zakwalifikowanych prac do IPN

  • do 30 listopada 2022 r. - ocena prac przez Oddziałową Komisję Konkursową i podanie informacji o wynikach

  • 16 grudnia 2022 r. - uroczystość wręczenia  nagród laureatom w sali konferencyjnej Instytutu Pamięci Narodowej (ul. Szopena 23).


Wszystkie informacje: Zenon Fajger: tel. 17 867 30 32   e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regulamin i załączniki do pogrania na stronie IPN Oddział Rzeszów: https://bit.ly/3SBCSa6

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.