Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie poinformowała o pierwszej ofierze czadu na Podkarpaciu w rozpoczynającym się sezonie grzewczym. Do tragedii doszło dzisiaj w powiecie przeworskim.
28 października około godziny 6:20 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Przeworsku wpłynęło zgłoszenie o osobie poszkodowanej, która prawdopodobnie zatruła się tlenkiem węgla.

- Na miejsce zdarzenia zadysponowano 2 zastępy PSP i OSP oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Po przybyciu na miejsce strażacy stwierdzili, że troje mieszańców o własnych siłach opuściło budynek. Po wejściu do środka w aparatach ochrony dróg oddechowych w jednym z pomieszczeń znaleziono mężczyznę (ok. 60 lat), u którego nie stwierdzono czynności życiowych. W pomieszczeniach, które zostały przewietrzone przed przybyciem strażaków, nadal stwierdzono groźne dla życia stężenie tlenku węgla - poinformowała KP PSP Przeworsku.

Niestety mężczyzny nie udało się uratować. Prawdopodobną przyczyną zgonu był tlenek węgla ulatniający się z nieszczelnego pieca kaflowego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.