Orły Wprost to nagrody dla firm, samorządów oraz wybitnych osobowości. Otrzymują je zasłużeni dla rozwoju regionu, którzy swoimi osiągnięciami wykraczają poza jego granice. Dzisiaj w Rzeszowie poznaliśmy laureatów z województwa podkarpackiego. Nagrody wręczyła wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.
- Idea nagrody Orły Wprost jest bardzo piękna. Doceniamy liderów w różnych regionach. Wszystkich tych, którzy przez codzienną, ciężką pracę działają na rzecz lokalnej społeczności, a dzięki temu - tworzą też dzisiejszą Polskę - powiedziała wiceminister Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Zwycięzcami tegorocznej edycji nagród na Podkarpaciu w trzech kategoriach zostali:

Firma Regionu Podkarpackiego 2022 - Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. - za aktywny udział w przełomowym projekcie wdrożenia technologii wodorowych w województwie podkarpackim. Działalność spółki w tym zakresie to nie tylko korzyści dla miasta i jego mieszkańców, ale też prekursorskie podejście na skalę krajową, czego dowodem jest powołanie pierwszej w Polsce samorządowej spółki wodorowej.

Samorządowiec Regionu - Wiesław Kapel, Wójt Gminy Lubaczów - za działania na rzecz prężnego rozwoju gminy Lubaczów, których efekty są dostrzegalne i przyniosły korzyści dla mieszkańców. Jego aktywność w pozyskiwaniu zewnętrznych środków finansowych to przykład budowania i ciągłego umacniania roli samorządu dla dobra lokalnej społeczności.

Osobowość Regionu - Adam Hamryszczak, Prezes Zarządu Portu Lotniczego "Rzeszów - Jasionka" Sp. z o. o. - za doskonałe zarządzanie portem lotniczym, szczególnie za znalezienie recepty na sprawne jego funkcjonowanie w czasach kryzysu pandemicznego. Na uznanie zasługuje również sprawna organizacja lotniska w związku z wojną za naszą wschodnią granicą, tj. na potrzeby desantu wojsk amerykańskich i pomocy humanitarnej.


Dodatkowo nagrody specjalne, przyznane przez wiceminister Małgorzatę Jarosińską-Jedynak, otrzymali:
  • Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Grupa Bieszczadzka,

  • Fibrain Sp. z o.o. Oddział Zaczernie,

  • Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.,

  • Dorota Rosińska-Jęczmienionka, Dyrektor Podkarpackiego Bank Żywności,

  • Podkarpackie Centrum Innowacji Sp. z o.o.,

  • Ekologiczne Gospodarstwo Rolne Barbara i Mariusz Gumienny,

  • G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego.


Nagrody, których inicjatorem i organizatorem jest magazyn "Wprost", przyznawane są od 2016 roku.

Symbolem wyróżnienia jest godło Państwa Polskiego - wizerunek Orła Białego - które wisiało w siedzibie Prezydenta i Rządu II RP od roku 1945 przy 43 Eaton Place w Londynie, czyli w tzw. "Zamku".
Wydarzenie zostało objęte patronatem Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.