Zakończył się egzamin sprawdzający kwalifikacje psów, którymi dysponuje podkarpacka Policja. Czworonogi i ich przewodnicy sprawdzali swoje umiejętności w kilku konkurencjach. Pozytywnie zaliczona atestacja dopuszcza psa do dalszej służby.
W podkarpackiej Policji służbę pełnią 24 czworonogi, są to psy tropiące i szkolone do wyszukiwania materiałów wybuchowych i narkotyków.

Policyjny pies

Od poniedziałku do środy, policyjne psy przechodziły serię sprawdzianów. Startujące w konkurencjach czworonogi obserwował i oceniał instruktor kynologii policyjnej w Sułkowicach. Psy tropiące oraz ich przewodnicy sprawdzali się w konkurencjach posłuszeństwa, pokonywania przeszkód, tropienia śladu ludzkiego, pościgu bez kagańca i obrony przewodnika.

Policyjny pies

Wszystkie psy potwierdziły opanowanie umiejętności, tym samym przeszły atestację. Oznacza to, że przez okres od roku do dwóch lat mogą być wykorzystywane w służbie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.