Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 35-latka, która usłyszała zarzuty czynnej napaści, znieważenia funkcjonariuszy publicznych oraz kierowania gróźb w celu zmuszenia ich do określonego działania.
Do zdarzenia doszło w miniony czwartek około godz. 13, na terenie Sanoka. Skierowani na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że podczas udzielania pomocy medycznej kobiecie, była ona agresywna wobec podejmujących czynności ratowników medycznych. 35-latka kierowała wobec nich wyzwiska i groźby.

- W pewnym momencie chwyciła nóż i rzuciła go w stronę jednego z ratowników. Na szczęście przedmiot trafił w tablet, którym poszkodowany zdołał się zasłonić. Z uwagi na potrzebę przeprowadzenia konsultacji medycznej, 35-latkę przewieziono do szpitala, gdzie pozostała na obserwacji. Po wypisaniu z placówki medycznej kobieta została zatrzymana przez funkcjonariuszy i osadzona w policyjnym areszcie - poinformowała kom. Monika Hędrzak z KPP w Sanoku.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego 35-latka usłyszała zarzuty czynnej napaści, znieważenia funkcjonariuszy publicznych oraz kierowania gróźb w celu zmuszenia ich do określonego działania. Kobieta podejrzana jest także o znieważenie, naruszenie nietykalności cielesnej i kierowanie gróźb wobec pracownika ośrodka pomocy społecznej, których miała się dopuścić kilka dni wcześniej.

Sąd Rejonowy w Sanoku przychylił się do wniosku policji oraz prokuratury i zdecydował o zastosowaniu wobec 35-latki środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Podejrzanej grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.