Dębiccy policjanci zatrzymali 23-latka, który najpierw zaatakował kobietę, a następnie siłą odebrał jej torbę. Sprawca uciekł z miejsca przestępstwa.
W miniony poniedziałek około godz. 19, dyżurny dębickiej komendy otrzymał zgłoszenie o rozboju. Z relacji 24-letniej pokrzywdzonej wynikało, że gdy szła ulicą Przemysłową w Dębicy, została zaatakowana przez nieznanego jej mężczyznę. Doszło do szarpaniny z napastnikiem, który chciał wyrwać kobiecie torebkę. Po chwili sprawca uciekł z torebką z miejsca zdarzenia.

Policjanci, od momentu przyjęcia zgłoszenia, pracowali nad tą sprawą, chodziło o jak najszybsze ustalenie i zatrzymanie napastnika. W trakcie prowadzonej interwencji policjanci wytypowali sprawcę i zatrzymali go. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec Dębicy. Zatrzymany został osadzony w dębickim areszcie.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwoli na przedstawieniu mu zarzutów m.in. rozboju i uszkodzenia ciała. Policjanci odzyskali w całości zabrane kobiecie mienie. O przyszłości 23-latka zadecyduje teraz sąd. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.