Funkcjonariusze straży granicznej z Korczowej i Medyki odzyskali dwie naczepy z przebitymi numerami. Ich łączna szacunkowa wartość to 185 tys. zł.
Końcem października na przejściu granicznym w Korczowej kierujący pojazdem obywatel Ukrainy próbował wyjechać z Polski ciężarówką z naczepą marki Schmitt. W trakcie kontroli legalności pochodzenia pojazdu strażnicy graniczni ujawnili ingerencję w pole numerowe nadwozia. Naczepę (rok prod. 2010) o szacunkowej wartości 45 tys. zł zatrzymano, a dalsze czynności prowadzą specjaliści z SG.

Podobne zdarzenie wykryli 18 października funkcjonariusze SG z Medyki podczas kontroli aut ciężarowych wjeżdżających do Polski. Do odprawy granicznej zgłosił się kierujący ciężarówką z cysterną obywatel Ukrainy.

Weryfikując pochodzenie naczepy marki Schrader (rok prod. 2011), mundurowi z SG wykryli ingerencję w pole numerowe VIN. Pojazd o wartości około 140 tys. zł zatrzymano, a szczegółową ekspertyzę wykonają specjaliści SG z zakresu kontroli legalności pochodzenia pojazdów.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.