14 listopada, na terenie 5 województw policjanci z wydziałów ruchu drogowego, przeprowadzili równocześnie wzmożone działania kontrolno-prewencyjne pn. "Trzeźwy poranek na A4".
Autostrada A4 przebiega przez województwa: podkarpackie, małopolskie, śląskie, opolskie i dolnośląskie. Na Podkarpaciu, odcinek autostrady biegnie przez 6 powiatów. Dziś od rana na terenie powiatów: jarosławskiego, przeworskiego, łańcuckiego, rzeszowskiego, ropczycko-sędziszowskiego i dębickiego, policjanci równocześnie prowadzili wzmożone działania.

Mundurowi skupili się przede wszystkim na kontrolowaniu stanu trzeźwości i eliminowaniu z ruchu tych, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd w stanie po użyciu alkoholu, w stanie nietrzeźwości lub środków działających podobnie do alkoholu. Wspólna inicjatywa miała na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg, a w szczególności zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez tę kategorię uczestników ruchu drogowego.

Efektem działań, przeprowadzonych na podkarpackim odcinku autostrady A4, jest skontrolowanie blisko 1800 kierujących. Podczas działań policjanci ujawnili 5 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu. 2 kierowców odpowie za popełnione wykroczenie, a 3 za przestępstwo.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.